SFI
Helista: 655 6100 Saada e-mail: info@sfi.ee Skype us:  
         
 

Küsi pakkumist

Maksude konsultatsioonid

 

Artiklid

Võimalikud muudatused Uus-Meremaa seadustes

Oodata on muudatust, mille järgi mis tahes Uus-Meremaa (NZ) juriidilise isiku juhiks peab olema NZ resident. Sellest lähtuvalt soovitame oma klientidel mitte asutada NZ juriidilisi isikuid ja pakume selle asemel muid offshore-piirkondi, k.a klientidele, kes soovivad muuta oma NZ juriidiliste isikute alalist asukohta.

Hong Kong - äriseadustiku muudatus

Hong Kongis jõustus äriseadustiku muudatus, mis nõuab firmadelt vähemalt ühe füüsilisest isikust direktori olemasolu. Varem ei olnud see kohustuslik. Kui klient soovib kasutada nominaaldirektori teenust ning avada pangaarvet Hong Kongis, siis tuleb arvestada lisaväljaminekutega. Hong Kongi direktori teenuse hind 1500 EUR aastas, on tunduvalt kallim mujal pakutavast analoogsest teenusest, kuid kuna pangaarve avamisel on nõutav direktori kohalviibimine pangas, ei jäta see nõue valikuvõimalust.

Seadus nõuab direktori isikuandmete, nagu passi number ja elukoha aadress, edastamist registrile. Neid andmeid hoitakse registri suletud osas, mida võib avalikustada vaid kohtu otsusega.

Uudne on ka nn „vastutava isiku“ staatus. Vastutav isik ei ole mitte ainult direktor või sekretär, vaid ka isik, kes reaalselt juhib firmat näiteks volituse alusel. See laiendab isikute ringi, keda võib vastutusele võtta seadusevastaste tegude eest.

 
  Copyright © 2011 SFI - Оффшорные компании WSI World WSI Internetiturundus